World Read Aloud Day у Школа Дружня До Дитини.

«Вогонь грамотності створюється емоційними іскрами між дитиною, книгою і людиною, що читає. Це не досягається однією книгою, ані дитиною самостійно, ані дорослим, який читає вголос – це стосунки, що обертаються між усіма трьома, зближуючи їх у легкій гармонії ».                                                                                                                                     Мем Фокс

Цьогоріч, 1 лютого у світі відзначили Word Read Aloud Day – Всесвітній день читання вголос.Протягом 10 років Word Read Aloud Day привертає увагу до важливості обміну історіями, закликаючи учасників взяти книгу, знайти слухача та прочитати вголос! Дану соціальну акцію підтримують 173 країни світу.

Як взяти участь у акції? Все дуже посто! Вам необхідно зачитати вголос на камеру уривок зі свого улюбленого твору. Поділитися цим відео у соцмережах з хештегом #WordReadAloudDay та запросити декілька друзів. Це буде Вашим величезним внеском у пропагування грамотності, як права людини, котре належить усім.

А хто ж розпочав цю традицію?

ЇЇ започаткувала американська організація LitWorld у рамках руху за грамотність. У цей день відбувається багато заходів, щоб показати світові, що кожна людина має право на читання і письмове викладення своєї думки. До акції долучається все більше відомих людей, аби показати важливість пізнання інформації через книгу.

Пам Аллін – виконавчий директор і засновник глобальної організації LitWorld, яка виступає за права дітей, як читачів, письменників і учнів. Вона також є виконавчим директором і засновником національної організації LitLife, присвяченої вдосконаленню школи. Пані Аллін широко відома як мотиваційний оратор, який виступає за читання і письмо, як права людини, що належать всім людям. Вона є співавтором Every Child a Super Reader (Scholastic) і літньої програми читання LitCamp.

Авторка даної програми закликає, що читання є потужним інструментом у будь – якому віці. Воно не перестає бути важливим та мати великий вплив на життя кожної людини, а особливо дітей.

Чим же читання вголос є корисним для дітей?

Воно дає їм об’єктив, через який можна зрозуміти досвід інших. Персонажі, які колективно стають дорогими для нас в теплих обіймах читання – це персонажі, які через голос читача стають живими для наших дітей. Обирайте книги для читання вголос, які представляють широкий спектр персонажів і культур, мов і діалектів. Не хвилюйтеся, якщо дитина не розуміє кожного слова. Слухання оповідань, прочитаних вголос різними мовами, дає дитині потужне відчуття всього різноманіття у світі. Великі письменники дають нам вишукані приклади того, яким є повним світ кольорів та звуків, які доповнюють наше людство. Дослідження дитячих читацьких звичок, проведене Інститутом прикладних економічних та соціальних досліджень м. Мельбурна, показало, що читання вголос кожен день, ставить дітей на рік попереду однолітків, які не читають вголос щодня, незалежно від соціально-економічних обставин. А головне – це що? Правильно – щасливі діти! Читання вголос підживлює щастя. Коли це робиться в затишній атмосфері з прекрасною книгою та чудовими людьми.

Наша Школа 3D також долучилася до всесвітньої акції #WorldReadAloudDay

Учні 1, 2 та 3 класів мали можливість поспілкуватися з  канадською письменницею Tina Powell.

Авторка, по Skype, розповіла про те, що  розпочала писати ще у 6 років. Письменниця показала дітям свої книги з чудовими ілюстраціями та запропонувала обрати та прочитати одну з них. Діти обрали книгу про бейсбол. Де розповідалось про те, що потрібно постійно практикуватися аби стати кращим.
Учні ставили свої запитання та відповідали на питання авторки. Захвату не було меж!

Всім надзвичайно сподобалась така гостя.

Акція пройшла цікаво та творчо, а головне, діти відчули радість від спілкування англійською з канадською авторкою, і були вмотивовані аби читати книги не тільки рідною, а й англійською мовою.