Важливість вільної гри для кожної дитини. Львівська Школа 3D підтримує світову акцію.

Сучасній дітворі важко уявити своє життя без технологічних девайсів. Тому погуляти на вулиці, зіграти у вільні ігри та пограти у смартфоні діти оберуть останнє.
Та саме вільні ігри є важливою частиною правильного емоційного, психічного, психологічного та розумового розвитку дитини.

Вже 5 років поспіль світ привертає свою увагу до важливості регулярної, неструктурованої гри.
Можна помітити тенденцію того, що з появою ґаджетів діти все менше часу приділяють спілкуванню один з одним, все менше граються на вулиці та менше грають в неструктуровані ігри.
За цей період спостерігається поступове, але загально різке зростання тривожності, депресії, почуття страху, безпорадності, самогубства та нарцисизму у дітей та підлітків.

У 2015 році невелика група педагогів вирішила вжити заходів, щодо цієї проблеми та запровадили святкування Всесвітнього Дня Гри Global School Play Day. До цього призвела стурбованість тим, що технології та дорослі посягають на час дитини. У школах скорочують перерви, вчителі кожен раз задають все більше домашніх завдань, батьки розплановують кожну вільну хвилину свого чада, а маленькі діти все частіше стають залежними від своїх пристроїв.
Чому ж цей рух був так добре прийнятий суспільством?

Відповідь зовсім проста. Діти почали забувати, як грати у вільні ігри. Багато батьків та педагогів бачать у цьому лише негативні наслідки. Тому потрібно повертати нашим дітям дитинство, щоб маленька людина була наповнена радістю і щастям.
З кожним роком акція Global School Play Day набуває все більшого розголосу та підтримки. У 2018 році у події взяли участь 58 країн світу.
Так, кожен з нас вже наступного року може долучитися до пропагування вільної гри серед дітей та молоді.
Кожному вчителеві необхідно донести до своїх учнів, батьків та колег про переваги та необхідність вільної гри для дитини. Запросити колег підтримати акцію, поширити інформацію у соціальних мережах, аби привернути більше уваги з боку населення.

У GSPD дозвольте дітям принести до школи усе, з чим би вони хотіли зіграти. Та встановіть одне єдине обмеження: жодної цифрової чи електронної техніки.
Нехай ваші діти у цей день грають, фантазують, взаємодіють та спілкуються один з одним. Ви будете вражені, наскільки ваші учні винахідливі.
Вільна та неструктурована гра сприяє згуртуванню дитячого колективу, розвиває уяву, увагу, пам’ять, мислення, фантазію.
Учні нашої Школи 3Д також не залишились осторонь такої важливої для них події.
У Всесвітній День Вільної Гри #GlobalSchoolPlayDay наші діти активно проявляли свою фантазію граючись у неструктуровані ігри. Планували, моделювали, різали, клеїли, розфарбовували, грали у настільні ігри, складали пазли аби також підтримати важливість гри для кожної дитини у світі.

Пам’ятаймо, лише разом ми можемо зробити дитинство наших дітей повноцінним та щасливим!