Хто такий тьютор і навіщо він в Школі 3Д?

Нещодавно учні 4-6 класів обрали собі тьюторів. Яка ж їхня роль в освітньому процесі?
Тьютори (в перекладі з англійської наставник) з`явилися в британських університетах у Кембрджі та Оксфорді. Вони допомагали студентові вибудувати його власну навчальну програму. Завдання тьютора у школі — допомогти дитині виявити і розкрити її можливості, стати самостійною.Тетяна Швець, директорка програм у Міжнародній Академії Тьюторингу, яка готує тьюторів для українських шкіл, впевнена, що:      “…тьютор не просто підтримує учня в його починаннях, він показує йому можливості для самореалізації і безумовно

вірить в успіхи свого підопічного. Здійснюючи спільне планування діяльності дитини, тьютор готує поле для проб, направляє і мотивує підопічного для досягнення поставлених цілей. Цілі ж і способи їх досягнення дитина вибирає сама. Тьютор вчить дитину усвідомлено приймати на себе відповідальність за всі можливі наслідки свого вільного вибору і проводить спільну рефлексію за результатами діяльності”.
Хто такі тьютори у Школі 3Д?
Шестеро наших педагогів пройшли навчання в Міжнародній Академії Тьюторингу і  розпочинають працювати з учнями 4-6 класів. У кожного тьютора буде щонайбільше четверо учнів, з якими він проводитиме групові заняття раз на тиждень і раз на два тижні — індивідуальні зустрічі. Тьюторів діти обирали самі, зважаючи на те, з ким комфортніше, з ким легше порозумітися. Для цього організували своєрідний “ярмарок”. Кожна дитина мала змогу поспілкуватися з усіма тьюторами і обрати для себе того, з ким працюватиме впродовж усього семестру.
Яке завдання тьютора у нашій школі?
Тьютор — не репетитор і не вихователь. Вчити з дитиною формули і нові англійські слова — це не його завдання. А от  навчити учня самостійно мислити, діяти, вчитися, здобувати знання, ставити цілі і їх досягати  – це його роль. Віра  в те, що завтра дитина зможе досягти більше, ніж сьогодні, мотивація до роботи і до досягнення високих цілей. Тьютор – це той, хто розширить горизонти дитини, допоможе їй краще усвідомлювати себе і світ навколо.