Соломія Залізняк: “Зробимо усе, аби з наших курсів ЗНО кожен взяв максимум”

В Освітньому хабі 3Д, що діє на базі Школа Дружня до Дитини стартують курси підготовки до ЗНО. До тестування з біології старшокласників готуватиме Соломія Залізняк – вчителька школи 3Д та досвідчена репетиторка. Знайомимо сьогодні із нею наших читачів.

-Пані Соломіє, який ваш досвід у підготовці учнів до ЗНО?

-Розпочинала я як волонтер – рік працювала соціальним репетитором, далі допомагала підготуватися до тестів родичам. А згодом три роки пропрацювала в ЗНО.ua — це лідер з підготовки до ЗНО. Там я багато навчилася. Зокрема, на що потрібно звертати увагу при підготовці до незалежного оцінювання, які особливості покоління Z, яких ми навчаємо, що потрібно враховувати. Увесь свій досвід я планую втілити в організації таких курсів на базі Освітнього хабу 3Д. Ми викладатимемо так, як буде найкраще для сприйняття. Залучаючи і STEAM, і елементи змішаного навчання. Ми використовуватимемо різні підручники, працюватимемо з тестами. Оскільки сам тест ЗНО — це не тільки теорія. Це і практика, і знання специфіки самого тесту.
-Якими є успіхи абітурієнтів, яким ви допомагали підготуватися до незалежного оцінювання?
Результати у різних учнів були різні. Хтось з біології набрав 150 балів, хтось 170, були 197, 198. Результати різні, але найважливіше те, що всі вони вступили до обраних вишів і це для мене найкращий показник.
– Як часто відбуватимуться заняття на курсах ЗНО в Освітньому хабі 3Д?
Для того, щоб заняття були ефективними і принесли бажаний результат, вони мають відбуватися двічі на тиждень по дві години. Оскільки має бути час на теорію, практику, самостійне опрацювання, роботу в групах (адже ми плануємо заняття саме групові,
максимум до 6 осіб в групі). Тому дві години двічі на тиждень — найоптимальніше.
-Які особливості курсів ЗНО від Освітнього хабу 3Д?
-Наш мозок влаштований так, що ми можемо сконцентруватися над виконанням одного завдання на 15 хвилин, далі концентрація уваги падає, тому потрібно переключитися на інший вид діяльності. У нас на заняттях обов`язково буде теорія, практика, будемо малювати комікси, створювати плакати, переглядатимемо фільми (для вивчення літератури це доволі ефективно). Вивчаючи історію, переглядатимемо фото пам`яток. Щодо біології, яку я викладаю, то це будуть досліди. У Школі 3Д, на базі якої діє освітній хаб, є все необхідне обладнання, є мікроскопи і ми можемо, наприклад, будову клітини — це дуже велика тема, вивчати, проводячи досліди, формуючи практичні навички. Ділитимемося з учнями техніками швидкого запамятовування, робитимемо усе, аби наші слухачі взяли від курсів максимум.