Україна вперше долучиться до Сity Nature Challenge 2020

Сity Nature Challengeсоціальна ініціатива, яка має на меті дослідити і облікувати дані про флору та фауну у містах, народилася у США майже 5 років тому. Щоразу долучалися інші країни а тепер і Україна. Офіційним організатором дослідження в нашій країні є Освітній хаб 3Д та Школа Дружня до Дитини. Розповідає директорка школи Маргарита Калюжна: “Ми хотіли б запросити усіх охочих долучитися до акції. Її мета — з`ясувати, що є поруч на певній території — садочку, школи чи парку, які рослини там ростуть, які можуть бути тварини, птахи. Щоб стати дослідником, необхідно завантажити на свій телефон додаток iNaturalist , піднести до певної рослини, сфотографувати і програма одразу підбирає варіанти — яка це може бути рослина. Так само можна дослідити тварин та птахів.

Ці дані потім збирають, опрацьовують і вчені з усього світу мають до них доступ. На основі цих даних вчені можуть зробити висновки, як змінюється клімат в певній місцевості, як це впливає на флору і фауну і що можна зробити, що потрібно зробити для збереження екологічного балансу у світі. Сама подія відбудеться навесні одночасно в усіх країнах. 24-27 квітня- період спостереження, 28 квітня – 3 травня – завантаження та ідентифікація даних. А вже 4 травня оголошення результатів. Тож зараз час на підготовку. Усі, хто хоче долучитися до ініціативи, мають зареєструватися. Уся необхідна інформація буде на наших сторінках у фб. Тим, хто зареєструється, ми надішлемо детальну інформацію, що потрібно і як скоординувати наші зусилля. Щоб якісно провести дослідження, треба досконало вивчити сам додаток і його можливості. Ми випробовували додаток, вивчаючи рослини на нашому шкільному подвір`ї. І коли, наприклад, фотографували троянди, нам система пропонувала обрати потрібний варіант з багатьох. Тож для учасників також виклик з`ясувати, який саме вид рослин потрапив в їхнє поле зору. Звісно, усі дані ще перевірятимуть, перш ніж вони потраплять до світової бази даних.

Еколог, мама учня Школи 3Д Наталя Стегній, уже брала участь в проекті з підрахунку дерев у місті. Проект Сity Nature Challenge вважає дуже цікавим і потрібним