header-logo.png

Актуальність онлайн-шкіл в Україні зростає з кожним днем і є багато пропозицій на освітньому ринку.

На що звернути увагу при виборі онлайн-школи.

1. Досвід з впровадження онлайн навчання.

Прочитайте відгуки батьків, ознайомтеся зі сторінкою школи у соціальних мережах, що поширювали в цей час. Ви будете бачити, як організовано було онлайн навчання.

Багато освітніх закладів різних форм власності перейшли на формат онлайн у 2020 році після оголошення карантину. Так, це був певний виклик і для учнів, і для батьків, і для викладачів.

У нашій школі ми виділили 2 напрямки: правила і рутини та складові елементи. Ми водночас працювали і над технічними моментами, і над емоційною складовою та змістом уроків в онлайн.

І нам вдалося забезпечити високий рівень організації онлайн навчання. Як зазначили наші батьки, що школа добре справляється зі своїм завданням в цих складних умовах.

2. Визначте форму навчання, яка вам потрібна.

Це може бути екстернат, самостійне вивчення матеріалу учнем, живі уроки онлайн з іншими учнями свого віку.

Це допоможе вам визначити час, який ваша дитина витрачатиме на навчання протягом навчального року. Яка ваша мета? Отримати свідоцтво або атестат, отримати знання.

Школа 3D пропонує 2 форми:

• самостійне вивчення матеріалу у навчальній мережі школи Office 365
  • живі уроки онлайн з однокласниками.

3. Зворотній зв‘язок.

Якщо ви обираєте живі уроки, то зворотній зв‘язок з учнем і з вами сприяє швидкому реагуванню на всі питання і проблеми, що виникають під час навчального процесу. Наприклад, це може бути чат у Teams для учнів і вчителя, де можна надіслати скріншоти виконаних завдань і отримати коментар.

4. Формат уроку.

Це найбільший виклик сьогодні: які види активностей запропонувати учням під час онлайн уроку. Онлайн-урок не є копіюванням уроку офлайн, потрібно утримувати увагу учня, пропонувати зміни активностей і контролювати активність учня під час уроку. Запитайте, як це вирішується в онлайн школах.

Одна з фішок - це прийом гачку. Захопити на перших хвилинах увагу, наприклад, неочікуваним питанням, коротким включенням фрагментів відео, пісні, розповісти щось цікаве за темою уроку.

5. Контроль.

Хто контролює виконання завдань учнями? Хто контролює, що діти під час уроку дійсно слухають вчителя? І відповідь однозначна: і вчитель, і учень, і батьки.

Діти молодшого віку потребують допомоги батьків у налаштуванні свого робочого місця, розкладу і формуванні навичок роботи на платформі, за якою відбувається навчання онлайн.

Найкращий шлях - це домовленість з дитиною про умови навчання онлайн і складання розкладу. Відповідальність формується поступово, і дає свої результати.

І завжди пам‘ятаємо, що є загальне правило роботи в онлайн: повага до іншого.

2022-06-10